תרגום לקוריאנית

תרגום לקוריאנית

תרגום לקוריאנית

חברת תרגומדיה מציעה שירותי תרגום לקוריאנית (האנגוקו) מאנגלית או עברית לפי הצורך.

לקבלת הצעת מחיר: תרגום לקוריאנית

 

מאה השנים האחרונות בהיסטוריה של קוריאה היו משמעותיות ומורכבות ביותר והובילו לעיצובן של 2 מדינות קוריאה הצפונית והדרומית כפי שקיים המצב היום.

קוריאה נכבשה על ידי יפן ב – 1915 ונשארה תחת הכיבוש היפני עד סיום מלחמת העולם השנייה ב – 1945. בעקבות סיום מלחמת העולם השנייה והחשש של ארה"ב מאפקט הדומינו בנפילת מדינות לשלטון הקומוניסטי אותו כינה ווינסטון צ'רציל מסך הברזל. מצב זה הוביל למלחמת קוריאה בשנת 1950 שנמשכה כ – 3 שנים בהם נהרגו כ – 3 מיליון קוריאנים, 30,000 חיילים אמריקנים וקוריאה נחלקה למדינת הצפון עם דיקטטורה בהשפעה של ברה"מ וסין ולדרום שהיתה תחת שלטון צבאי עד 1987 עם השפעה אמריקאית.

לאחר נפילת השלטון הצבאי ב – 1987 עברה דרום קוריאה לשלטון דמוקרטי אותו אנחנו מכירים היום שהוביל את המדינה לצמיחה תעשיתית וכלכלית אדירה. השלטון בצפון נשאר עד ימינו תחת דיקטטורה של צאצאי מנהיג המהפכה בצפון קים איל סונג.

כמרבית מדינות אסיה המפותחות משקיעה דרום קוריאה השקעה ענקית במערכת החינוך הנחשבת לטובה אך יחד עם זאת מלחיצה ביותר. הקוריאנים ילידי קוריאה עדיין סובלים מבעייה הקיימת עדיין במרבית מדינות אסיה המתפתחות והמפותחות של רמת אנגלית נמוכה בד"כ.

הערים הגדולות הם סיאול הבירה עם כ – 10 מיליון תושבים בצפון המדינה, ופוסן בדרום עם כ – 3.7 מיליון תושבים היא העיר השנייה בגודלה בדרום קוריאה ומשמשת כעיר נמל מרכזית למדינה.

החל מ – 1965 בוטל האיסור של הגירת אסיאנים לארה"ב שעד אז הסתכם בעיקר בעשרות עד מאות מקוריאה (בד"כ ילדים שאומצו על ידי אזרחים אמריקאים וקוריאניות שהתחתנו עם אמריקאים). בעקבות זאת החל גל הגירה של קוריאנים לארה"ב לאיחוד משפחות, הזדמנויות תעסוקה ולימודים ועומד כיום על כ – 25,000 מהגרים בשנה. יחד עם זאת קוריאנים אמריקנים רבים בעיקר צעירים נוסעים לקוריאה חלקם לביקורי מולדת וחלקם אף נשארים שם למגורים באופן קבוע.

קהילה זאת של אמריקנים קוריאנים שולטת בשני השפות קוריאנית ואנגלית בד"כ ברמה גבוהה / שפת אם ומשמשים כגשר של שפה ותרבות בין ארה"ב דרום קוריאה ושאר העולם.

לישראל מגיעים היום כ – 30,000 אלף תיירים מקוריאה בשנה. ישראלים רבים טסים בחברת התעופה הקוריאנית "קוריאין אייר" לקוריאה ויעדים נוספים באסיה, יחד עם מסחר הולך וגדל מול המדינה בתעשיית האלקטרוניקה, תקשורת, קוסמטיקה, תעשיות הרכב, הספנות והתעשיות הצבאיות.